پنج سال بغبغو 5.0 Farzad Bayan April 25 2017 پنج سال بغبغو پنج سال بغبغو توسط فرزاد بیان

پنج سال بغبغو

دسته: نمونه کار

من پنج سال روی بغبغو کار کردم.

در این پنج سال من و نویسنده‌ها بیش از ۱۰۰ آموزش در بغبغو منتشر کردیم و خواننده‌ها بیش از ۱۰ هزار نظر برامون نوشتن.

«بغبغو یک وبلاگ شادِ آموزشیه که توش می‌تونید کلی چیزای به دردبخور یاد بگیرید. از آموزش دستبند نخی گرفته تا طرز تهیه‌ی نوشیدنی و کیک‌های خوشمزه».

وبلاگ بغبغو

اوایل از سایت‌های غیرفارسی ترجمه می‌کردم، اما بعد دست به دوربین شدم و همه چی رو خودم می‌ساختم. کار من بیشتر و انتشار محتوا کمتر شد، اما راضی‌تر بودم. کبریت توکلی توی عکس بیشتر می‌چسبید. چون آموزش رو خودم نوشته بودم، به سوالات خواننده‌ها راحت‌تر پاسخ می‌دادم و در کل متوجه شدم که آموزش‌ها بیشتر قابل ساخت شد.

نویسنده‌های مهمان هم همه چی رو بهتر کردن. شراره جینگیل بینگیل و سالاد دم‌دستی یاد داد و در مجموع ۶ آموزش نوشت که ترفندش برای ترد و خوشمزه کردن سیب‌زمینی سرخ‌کرده پربازدید‌ترین آموزش سایته. فاطمه حسینی که سه ساله سردبیری سایت رو برعهده داره ۱۳ آموزش نوشته و به صدها سوال خواننده‌ها پاسخ داده.

عاشق خوشگل کردنش بودم. دائم به طراحیش ور می‌رفتم و سالی یکی دوبار کلاً پوسته رو از نو طراحی می‌کردم. در همین جریان کم‌کم طراحی وب رو یاد گرفتم و بعدها برای مدتی حرفه‌ی اصلیم شد.

پوسته های بغبغو

بغبغو بارها در نشریات معرفی شد:

بغبغو در رسانه ها

تجربه‌ی بغبغو نقطه شروع فعالیت جدی من در حوزه‌ی Education بود و باعث شد تا رویکرد سه‌گانه‌ی Arts – Education – Entertainment رو پیش بگیرم.

دیدگاه‌ها

avatar

wpDiscuz